Hidrolik Direksiyon Kutusu Tamiri

Hidrolik direksiyon kutusu tamiri hidrolik direksiyon sistemine sahip araçlarda tercih edilen bir yöntemdir. Birçok aracın direksiyon sisteminde hidrolik direksiyon sistemi kullandığı aşikardır. Daha ucuza bakım yapılması ve hidrolik direksiyon kutusu ekipmanlarının elektrikli direksiyon sistemlerine göre daha uygun fiyatlı olması bu sistemin tercih edilme sebeplerindendir. Hidrolik direksiyon sistemi otomatik park, şerit takip sistemi gibi özelliklere aracınızda kullanım imkanı sunmasa da rahat bir sürüş ve direksiyon hakimiyeti için üretici firmalar birçok marka ve modelde hidrolik direksiyonları tercih etmişlerdir.

Hidrolik direksiyon tamiri, elektrikli sistemlere göre daha zor tamir edilen sistemlerdir. Bu sebeple aracınızı tamir edecek firma ve ustanın bu konuda tecrübeli olması gerekmektedir. Hangi parçanın direksiyon sisteminde arızaya ve soruna sebep olduğunu tespit eden tecrübeli ustalarımız firmamız çatısı altında hizmet vermekte ve sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmek amacıyla iş birliği içerisinde çalışmaktadırlar.

Ücret:
250₺'den başlayan Fiyatlar
Süre:
Aynı Gün Teslim
Garanti:
1 Yıl Garantili
Marka:
Corteco Keçe (Germany)

Hidrolik Direksiyon Sistemini Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Hidrolik direksiyon sistemi, direksiyon simidini tekerlekleri döndürmek amacıyla hareket ettirdiğinizde harekete geçen ve daha az güç uygulamanıza fayda sağlayan yardımcı sistemlerdir. Bu sistem tek başına hareket etmediğinden sizin direksiyona güç uygulamanız gerekmektedir. Hidrolik direksiyon sistemi;

 • Direksiyon simidi,
 • Direksiyon mili ve kolonu,
 • Direksiyon dişli kutusu,
 • Hidrolik valf ünitesi,
 • Hidrolik pompa,
 • Hidrolik yağ kutusu,
 • Bağlantıyı sağlayan hortum ve borular

Aracılığı ile oluşturulan bir sistemdir. Direksiyon kutusu ayar vidası sistemde bulunan dişlilerin dönme hızını ayarlayarak direksiyon simidinin verimli olarak kullanılmasını temin etmektedir. Hidrolik direksiyon sistemi, motor vasıtasıyla hidrolik pompadan hidrolik kutusuna gönderilen güç sayesinde direksiyon simidine çok az kuvvet uygulayarak tekerlerin dönüşüne yardımcı olan bir prensiple çalışmaktadır.

Firmamız tamiratlarda gerekli ekipmanlara sahip donanımlı yapısı ve hidrolik sistem direksiyon arızalarındaki tecrübesiyle aracınızın mekanik arızasına çözüm getirmekte ve ihtiyacınız olan konforlu ve güvenli sürüşlere yeniden kavuşmanıza aracılık ederek endişeleriniz gidermektedir.

Hidrolik Direksiyon Pompa Arızası

Hidrolik direksiyon kutusu ve pompası tamiri birlikte değerlendirilmesi gereken arıza tiplerindendir.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Arızası Nasıl Tespit Edilir?

Hidrolik direksiyon arızası tespitinde direksiyon tamir takımı direksiyon kutusunu sökmeye ve arızayı tespit etmeye katkı sağlamaktadır.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Nasıl Tamir Edilir?

Hidrolik direksiyon kutusu tamiri direksiyonun verimli çalışmasını engelleyen parçanın tespit edilmesiyle giderilmektedir.

Direksiyon Pompası Arızası

Hidrolik direksiyon kutusu ve pompası tamiri birlikte değerlendirilmesi gereken arıza tiplerindendir. Birbirine bağımlı olarak çalışan bu sistemde eğer direksiyon arızanız hidrolik pompası kaynaklıysa;

 • Direksiyonu çevirirken motorda meydana gelen devir düşmesi ve tekleme,
 • Yağ kaçağı,
 • Motor ile pompa arasında bağlantı sağlayan kayış kopması,
 • Direksiyonun sertleşip yumuşaması

Gibi belirtiler görülmekte ve bu durumların tamir edilmesi gerekmektedir. Firmamız kaliteli yedek parça desteği sayesinde hidrolik direksiyon kutusu tamiri ve pompa arızalarınızın onarıldıktan sonra uzun süre kullanmasını temin ederek müşteri memnuniyetinizi gerçekleştirmekte ustalarımızın sunmuş oldukları güvenilir hizmet aracınızla ilgili direksiyon sistemi arızalarında sorunlarınızı ve endişelerinizi ortadan kaldırmaktadır.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Arızası Nasıl Tespit Edilir?

Hidrolik direksiyon arızası tespitinde direksiyon tamir takımı direksiyon kutusunu sökmeye ve arızayı tespit etmeye katkı sağlamaktadır. Hidrolik direksiyon kutusu arızaları;

 • Direksiyon simidinin sertleşmesi,
 • Direksiyon simidini sağa sola döndürürken takılma,
 • Direksiyonun döndüğü tarafta kalarak toplanmaması,
 • Direksiyonun sadece bir yöne doğru hareketinde sertlik

En sık karşılaşılan arıza belirtilerindendir. Direksiyon kutusundan kaynaklı arızalar firmamız tarafından yapılan testler ve kaliteli ekipmanlar ile ortaya çıkartılmaktadır. Direksiyon kutusunun içerisinde bulunan dişlilerin işlevini yitirmesi ya da dış etkilerden kaynaklı oksitlenmeye bağlı dişli arızaları hidrolik direksiyon kutusunun çalışmasını etkileyen en önemli parçalardandır. En seçkin müşterilere hizmet veren firmamızı ziyaret ederek hidrolik direksiyon kutusu tamiri fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir, piyasadan daha uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz kaliteli ekipman ve teknik desteğimiz ile sorunlarınıza kalıcı ve hızlı çözümler üretebilirsiniz.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Nasıl Tamir Edilir?

Hidrolik direksiyon kutusu tamiri direksiyonun verimli çalışmasını engelleyen parçanın tespit edilmesiyle giderilmektedir. Direksiyon kutusunda kırılma veya darbe almaya bağlı hasarlar söz konusu ise bu durumda direksiyon kutusunun tamamen değişimi gerekmektedir. Birçok marka bu durumu garanti kapsamında değerlendirmekte ve ücretsiz olarak aracınıza parça desteği sağlamaktadır.

Şayet aracınızdaki direksiyon kutusu arızası kutu içinde dişlilerin deforme olması ve oksitlenmesinden kaynaklanıyor ise bu kısımlar yenileri ile değiştirilerek sorununuz firmamız aracılığı ile ortadan kaldırılmaktadır. Gerekli tamiratlar sonrası aracınıza uygulayacağımız elektronik testler ile yapılan tamiratın başarılı olup olmadığını ölçümlüyor, tamirat sonrasında ustalarımızla yapacağınız test sürücü ile arızanın sona erdiğini birlikte deneyimliyoruz. Sizlerde ihtiyacınız olan hidrolik direksiyon kutusu tamiri ve diğer mekanik arızalarınızda firmamızı tercih ederek aracınızla ilgili olumsuzlukları uygun fiyata onarabilir ve aradığınız sürüş konforunu tekrar yakalayabilirsiniz.

Comments (06)

 1. Burhan bedel
  21 Nisan 2019

  99 model Fiat siena 1.6 aracımın direksiyon kutusunda yag kaçakları var tamir üçreti ne kadar..

 2. Hüseyin
  30 Ocak 2020

  S. A bizde 320 e46 var kutunun sag tarafındaki korugu sokunce yagı salıyor kecesi patlamış galiba yag koyuyruz 1 ltre 1 gun zor gtmeye başladı ötüyordu dreksiyon 2 gundur sesi kesti ama cok sert donmeye başladı masraf baya cıkarmı kendımiz soksek o keceyi degiştirebilir miyiz sıkıntı acarmı yardımcı olursanız sevinirim

 3. Hüseyin
  30 Ocak 2020

  S. A bizde 320 e46 var kutunun sag tarafındaki korugu sokunce yagı salıyor kecesi patlamış galiba yag koyuyruz 1 ltre 1 gun zor gtmeye başladı ötüyordu dreksiyon 2 gundur sesi kesti ama cok sert donmeye başladı masraf baya cıkarmı kendımiz soksek o keceyi degiştirebilir miyiz sıkıntı acarmı yardımcı olursanız sevinirim

 4. admin
  24 Haziran 2020

  0 312 394 25 26 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz efendim.

 5. admin
  24 Haziran 2020

  0 312 394 25 26 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz efendim.

 6. admin
  24 Haziran 2020

  0 312 394 25 26 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz efendim.

Bir cevap yazın